Op 1 juli 2013 heeft Giovanni van Eijl, namens Amrâth Hotel groep, een bod gedaan van 16,3 miljoen euro op het failliete Art Hotel van eigenaar Roel Rol in Eindhoven.
Amrâth Hotel Groep wilde het hotel kopen én de huurachterstand van 1,7 miljoen euro plus de overige kosten betalen. Dit blijkt uit de documentatie die in handen is van de redactie van Hospitality Management. Corporatie en verhuurder van het pand Trudo is niet akkoord gegaan met dit bod. Volgens Jack Hock, directielid van Trudo, is het vastgoed van het hotel aanzienlijk meer waard. “Een bod van 14 miljoen voor het vastgoed was voor ons onbespreekbaar.”
Het faillissement van het Art Hotel: waar ging het mis?
Geen reactie
Uit de documentatie, die in handen is van Hospitality Management, blijkt dat Giovanni Van Eijl op 11 juli 2013 middels een bericht een herinnering stuurt aan het adres van Trudo. Giovanni van Eijl had als potentiële koper van het hotel nog geen reactie ontvangen van Trudo. Giovanni van Eijl had via Horwath HTL een bod uitgebracht. Op 18 juli 2013 krijgt Amrâth bericht van advocaat Broers van advocaten- en notariskantoor AKD dat Trudo het hotel niet meer te koop aanbiedt. Een aanvraag voor het faillissement voor het hotel werd vervolgens ingediend op 13 augustus 2013.
Horwath HTL
Ewout Hoogendoorn van Horwath HTL noemt het een ‘onbegrijpelijke actie’ van Trudo om niet in te gaan op de bieding van Amrâth. “Het is jammer en in rationele zin niet goed te begrijpen waarom Trudo niet ingaat op het bod.” Trudo heeft op dit moment te veel commercieel vastgoed en moet dat afstoten.
Rabobank betreurt actie Trudo
Uit een brief van de Rabobank, 2 augustus 2013 – gestuurd vanuit bijzonder beheer, naar Roel Rol (eigenaar Art Hotel), blijkt dat ook de bank de actie van Trudo betreurt. “Wij hebben vernomen dat Trudo het faillissement heeft aangevraagd van Art & Woonhotel De Lichttoren B.V. (Art Hotel). Evenals u betreuren wij deze actie van Trudo, alsmede haar beslissing om het verkooptraject van het OG (tijdelijk) stop te zetten.”
In de brief geeft de Rabobank een mogelijke verklaring waarom Trudo niet in wil gaan op het bod. Aan Jack Hock, directielid bij Trudo, heeft de Rabobank gevraagd waarom het verkooptraject is stopgezet op het moment dat een bieding is ontvangen. De Rabobank schrijft in de brief dat Jack Hock in eerste instantie heeft geantwoord dat hij een relatie tussen Roel Rol en de heer Van Eijl veronderstelt. Jack Hock wenst aan geen enkele oplossing mee te werken waar Roel Rol bij betrokken is.
De Rabobank reageert hierop in de brief: “Wij hebben de heer Hock hierop aangegeven dat de aard van de relatie tussen u (Roel Rol, redactie) en Van Eijl ons niet bekend is, maar dat dit naar onze mening ook niet relevant is. Een verkoop van het OG aan de heer Van Eijl zal immers betekenen dat Trudo afscheid kan nemen van het Art Hotel én Roel Rol, wat Trudo zich kennelijk ook tot doel heeft gesteld. De heer Hock heeft daarop gereageerd met slechts de mededeling dat hij bij zijn standpunt blijft”, aldus de brief van de Rabobank naar Roel Rol.
Laatste smeekbede van Rol
Roel Rol, hoteleigenaar Art Hotel, doet op 18 juli 2013 nog een laatste poging om zijn hotel te redden en vraagt of het faillissement en de ontruiming kan worden ingetrokken. Hij schrijft een brief (in handen van de redactie) naar Thom Aussems, directeur-bestuurder bij corperatie Trudo.
Lees het volledige artikel