Actuele informatie over faillissementen en surseances

 

Forse stijging van faillissementen in Europa: vooral Spanje hard getroffen

Door:
FaillissementsDossier.nl
  |  23 februari 2023
Uit cijfers van Eurostat blijkt dat het aantal bedrijven dat failliet gaat in Europa in de afgelopen zes maanden aanzienlijk is toegenomen. In het laatste kwartaal van 2022 was er zelfs een stijging van meer dan 25% ten opzichte van het voorgaande kwartaal, wat het hoogste niveau sinds 2015 betekent. Deze toename kan mogelijk een inhaalslag zijn, omdat tijdens de coronapandemie het aantal faillissementen door overheidssubsidies juist op een historisch laag niveau belandde.

Meer dan 120.000 bedrijven failliet

Vorig jaar gingen in de Europese Unie meer dan 120.000 bedrijven failliet. In het tweede halfjaar steeg het aantal faillissementen plotseling sterk, vooral in Spanje. Daar lag het aantal faillissementen zelfs drie keer zo hoog als voor de pandemie. Spanje is daarom één van de landen waar de economie het zwaarst is getroffen.

Sectoren met stijging faillissementen

In alle sectoren zijn het afgelopen jaar meer bedrijven noodgedwongen gestopt dan in voorgaande jaren. De grootste stijgingen waren te zien in de horeca en in de transportsector. In die laatste sector verdubbelde het aantal faillissementen in een jaar tijd.

Nederland volgt langzaam

Ook in Nederland loopt het aantal faillissementen na de coronadip weer langzaam op, maar ons land behoort nog altijd tot de landen met de laagste faillissementscijfers in Europa. Het aantal bedrijven dat maandelijks failliet gaat, ligt nog steeds onder het niveau van voor de coronapandemie.

Meer faillissement nieuws
Kemari is failliet Marketingreport | vrijdag 12 september 2025
Aantal faillissementen opnieuw gedaald in augustus Van de redactie | vrijdag 12 september 2025
Nieuwe faillissementen van 11 september 2025 Van de redactie | donderdag 11 september 2025
Faillissementen deze week: groot aantal webshops bankroet oost.nl | donderdag 11 september 2025

Volg het laatste nieuws en insolventies via Twitter
Volg het laatste nieuws en insolventies via Facebook
  • Binq Media B.V., Media Park, Locatie Heideheuvel H1, Mart Smeetslaan 1, 1217 ZE Hilversum, Nederland