Het failliete bouwbedrijf Simon Benus in Stadskanaal maakt zo snel mogelijk een doorstart onder de naam Simon Benus Bouw.
Van 27 van de 57 werknemers wordt afscheid genomen.
,,De rechter-commissaris moet er nog mee akkoord gaan en dan is het klaar'', zegt curator Cees van der Maas vanuit Londen. Het nieuwe bedrijf pakt daarna zo snel mogelijk de bouwprojecten op waarmee Simon Benus voor het bankroet bezig was, behalve de bouw van cultuurhuis De Klinker in Winschoten.
Voor de doorstart is gerealiseerd, zijn toch nog twee weken verstreken. Van der Maas dacht twee weken geleden nog dat de doorstart binnen een paar dagen geregeld zou zijn. Van der Maas: ,,Maar er waren nogal wat beren op de weg, vooral financiële beren. Er moest veel cash op tafel om de doorstart gerealiseerd te krijgen.''
Wie dat geld op tafel heeft gelegd, wil Van der Maas niet zeggen: ,,Dat is niet aan mij.'' . Wel stelt hij dat de familie iets te maken heeft met de doorstart.