Actuele informatie over faillissementen en surseances

 

Bussumse verdachte houdt 225.000 euro achter uit failliet bedrijf

Door:
FaillissementsDossier.nl
  |  18 mei 2023
In Bussum is een 65-jarige man verdacht van faillissementsfraude, waarbij hij wordt beschuldigd van het achterhouden van een aanzienlijk vermogen van zijn failliete bedrijf ter waarde van 225.000 euro. De politierechter in Amsterdam heeft besloten om de zaak aan te houden en door te verwijzen naar de meervoudige fraudekamer voor verdere behandeling.

Een opmerkelijk aspect is dat de verdachte, genaamd D.W., niet aanwezig was tijdens de zitting. Bovendien is het onduidelijk of hij überhaupt op de hoogte is van de beschuldigingen, aangezien hij enige tijd in Spanje heeft verbleven voordat hij in 2022 weer in Bussum werd ingeschreven.

Achterhouding van vermogen en ontbrekende boekhouding

Tussen 31 oktober 2017 en 13 maart 2018 wordt D.W. ervan beschuldigd huishoudelijke apparatuur met een waarde van ongeveer 225.000 euro niet te hebben overgedragen aan de faillissementscurator van zijn bedrijf. Daarnaast wordt hij beschuldigd van het niet verstrekken van zijn boekhouding aan de curator. Deze handelingen vormen de kern van de faillissementsfraude waarvan hij wordt verdacht.

Opvallend genoeg is de verdachte niet eerder gehoord in verband met de beschuldigingen. Het is zelfs niet duidelijk of hij op de hoogte is van het lopende strafproces tegen hem. Ondanks dat hij momenteel in Bussum staat ingeschreven, hebben de autoriteiten hem daar niet aangetroffen. De politierechter heeft geoordeeld dat de politie nu de verantwoordelijkheid heeft om te proberen contact met D.W. op te nemen via zijn Spaanse adres, aangezien hij daar enige jaren heeft verbleven.

Verwijzing naar de meervoudige fraudekamer

De politierechter heeft de keuze om deze zaak, met een omvangrijk strafdossier van 750 pagina's, op een politierechterzitting te behandelen, als gewaagd bestempeld. Daarom is besloten om de zaak samen met de medeverdachte door drie rechters te laten behandelen in de meervoudige fraudekamer. Hoewel de exacte datum van de nieuwe zitting nog niet bekend is, zal deze plaatsvinden met de betrokkenheid van gespecialiseerde rechters.

Meer faillissement nieuws
Kemari is failliet Marketingreport | vrijdag 12 september 2025
Aantal faillissementen opnieuw gedaald in augustus Van de redactie | vrijdag 12 september 2025
Nieuwe faillissementen van 11 september 2025 Van de redactie | donderdag 11 september 2025
Faillissementen deze week: groot aantal webshops bankroet oost.nl | donderdag 11 september 2025

Volg het laatste nieuws en insolventies via Twitter
Volg het laatste nieuws en insolventies via Facebook
  • Binq Media B.V., Media Park, Locatie Heideheuvel H1, Mart Smeetslaan 1, 1217 ZE Hilversum, Nederland