Oplichting door een frauduleuze zwembadeigenaar heeft geleid tot het faillissement van zwemcentra in Dalfsen, Alkmaar en Mechelen. Als gevolg hiervan zijn honderden mensen zwaar gedupeerd. Tijdens een uitzending van Tros Opgelicht van 13 januari kwam goed aan het licht dat ondernemer Michel Vaatstra door een slimme constructie verantwoordelijk is voor dit bedrog.
Daan Auctions veilt in opdracht van de curatoren vanaf 23 januari de boedel van het zwemcentrum in Mechelen.
Achtergrond
Ondernemer Michel Vaatstra verleidt in de afgelopen jaren honderden ouders van zwemleerlingen mee te doen aan zijn zelfbedachte zwemconcept. Ouders betalen een vast bedrag vooraf, de kinderen krijgen hiervoor zwemles in de zwemschool van Michel Vaatstra. Na korte tijd les te geven verkoopt hij de zwemschool echter. De koper van het zwemcentrum denkt een goed lopende onderneming over te nemen. Vaatstra blijkt er dan al met het vooraf betaalde abonnementsgeld vandoor te zijn en herhaalt deze constructie bij nog twee andere zwemcentra, welke kort hierna failliet gaan. Als gevolg hiervan dupeert hij honderden ouders, diverse ondernemers en medewerkers van de zwemscholen.
Veiling failliete boedel
De curatoren van de faillissementen hebben aangifte gedaan tegen de frauduleuze ondernemer. Online veilingplatform
Daan Auctions veilt de failliete boedel. Deze bestaat onder andere uit
fitnessapparatuur,
meubilair, en diverse
woonaccessoires.
Over Daan Auctions
DAAN Auctions en Valuations (kortweg DAAN) is Nederlands marktleider op het gebied van de verkoop en online veilingen van gebruikte activa. Medio 2003 begon DAAN als online veilingbedrijf met enkele veilingen per maand. Momenteel organiseert DAAN meer dan 600 veilingen per jaar en heeft door de jaren heen in haar vakgebied grote expertise opgebouwd. Dit doet DAAN met een meer dan 20 man sterk team.