Actuele informatie over faillissementen en surseances

 

Mannen hardst geraakt door economische crisis

Door:
FaillissementsDossier.nl
  |  8 augustus 2011
Mannen zijn de afgelopen drie jaar het hardst geraakt door de economische crisis. In de leeftijd tussen 25 en 45 verdubbelde het aantal mannelijke werklozen. Ook mannen van boven de 45 jaar raakten vaak hun baan kwijt. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
In het tweede kwartaal van 2008 waren 46 duizend mannen tussen de 25 en 45 jaar werkloos. In dezelfde periode in 2011 was dit aantal gestegen tot 99 duizend. Onder zowel mannen als vrouwen van boven de 45 steeg de werkloosheid ook, maar minder hard.

Het werkloosheidsniveau van jongeren en van vrouwen tussen de 25 en 45 jaar was door de crisis in eerste instantie ook hoger, maar is in het tweede kwartaal van dit jaar teruggekeerd op hetzelfde niveau als voor de crisis.

Vooral sectoren waar veel mannen werken zijn geraakt door de economische crisis, verklaart het CBS de verschillen. Het gaat om industrie, bouw, landbouw en zakelijke dienstverlening. In de sectoren waarin veel vrouwen werken, zoals de overheid en vooral de zorg, groeide het aantal banen juist.


Volg het laatste nieuws en insolventies via Twitter
Volg het laatste nieuws en insolventies via Facebook
  • Binq Media B.V., Media Park, Locatie Heideheuvel H1, Mart Smeetslaan 1, 1217 ZE Hilversum, Nederland