Actuele informatie over faillissementen en surseances

 

Saab kan over 14 dagen failliet worden verklaard

Bron: Beurs.nl   |  27 juli 2011
STOCKHOLM (Dow Jones)--De Zweedse autoproducent Saab Automobile, dochter van Swedish Automobile nv (SWAN.AE), moet haar werknemers binnen 14 dagen betalen om een bankroet te voorkomen, zegt de vakbond Unionen woensdag. Dinsdag maakte Saab bekend dat de circa 1.600 kantoormedewerkers van het bedrijf voorlopig geen salaris ontvangen, omdat een investeerder tegen de afspraak in niet heeft betaald.
Unionen, dat 1.000 van de 1.600 werknemers vertegenwoordigt, is begonnen met het verzamelen van de salarisstroken die niet zijn voldaan, om die met een betalingsverzoek aan Saab te sturen. Wanneer de onderneming dit verzoek ontvangt, waarschijnlijk ergens deze week, heeft het zeven dagen om de betalingen te voldoen.
"We doen dit niet omdat onze leden Saab failliet willen zien gaan, maar we willen hun inkomen veiligstellen en er zeker van zijn dat zij deel kunnen nemen in het staatsfonds", zegt jurist Martin Wastfelt van Unionen tegen Dow Jones Newswires.

Lees het volledige artikel


Volg het laatste nieuws en insolventies via Twitter
Volg het laatste nieuws en insolventies via Facebook
  • Binq Media B.V., Media Park, Locatie Heideheuvel H1, Mart Smeetslaan 1, 1217 ZE Hilversum, Nederland