Actuele informatie over faillissementen en surseances

 

'Meer macht naar EU om nieuwe crisis te voorkomen'

Bron: Elsevier   |  20 juli 2011
D66 en GroenLinks willen dat de Europese Unie meer macht krijgt om in te grijpen in de economie van een lidstaat. Hiermee moet worden voorkomen dat andere landen of de euro in gevaar komen.
Dat zeggen Wouter Koolmees (D66) en Bruno Braakhuis (GroenLinks) tegen nu.nl.

Volgens Braakhuis staat Europa op 'een T-splitsing' en zijn er twee keuzes. 'Of er gaat meer macht naar Brussel om de begrotingsdiscipline te kunnen waarborgen, of we trekken de stekker uit de monetaire unie.'

GroenLinks en D66 pleiten voor een Europees ministerie van Financiën die de begrotingen van alle lidstaten moet goedkeuren om te voorkomen dat ze in de problemen raken.

Dit instituut moet ook streng toezien op de economische ontwikkelingen en de concurrentiekracht van de diverse landen, om te voorkomen dat deze te veel uit elkaar gaan lopen.

Lees het volledige artikel


Volg het laatste nieuws en insolventies via Twitter
Volg het laatste nieuws en insolventies via Facebook
  • Binq Media B.V., Media Park, Locatie Heideheuvel H1, Mart Smeetslaan 1, 1217 ZE Hilversum, Nederland