De Nederlandse tak achter de bekende verkoopformule Tel Sell is failliet verklaard. Mediashop Benelux uit Almere, dat in Nederland opereerde onder de naam Tel Sell, heeft per direct alle activiteiten gestaakt. Bestellingen worden niet langer verwerkt of geleverd.
Het faillissement werd op 17 maart 2026 uitgesproken door de rechtbank Midden-Nederland en hangt nauw samen met het recente bankroet van het Oostenrijkse moederbedrijf Mediashop.
Gevolgen voor klanten en personeel
Als gevolg van het faillissement zijn de zeven medewerkers in Nederland ontslagen. Klanten die al een bestelling hebben betaald, kunnen zich melden bij de curator. Of zij hun geld volledig terugzien, is onzeker, aangezien preferente schuldeisers zoals de Belastingdienst voorrang krijgen bij de afwikkeling.
Sterke afhankelijkheid van moederbedrijf
Volgens curator Bas van Dijen, in gesprek met RTL Nieuws, zijn de Nederlandse activiteiten sterk verweven met de Oostenrijkse moederorganisatie. Zo werden onder meer de inkoop, productselectie en delen van de administratie vanuit Oostenrijk aangestuurd. Die afhankelijkheid speelt een belangrijke rol in het faillissement en bemoeilijkt een eventuele doorstart.
Bekend van tv-verkoopprogramma’s
Mediashop Benelux verwierf in Nederland vooral bekendheid met de iconische Tel Sell-uitzendingen, die met name in de jaren ’90 populair waren. In deze programma’s werden producten als fitnessapparaten, keukenhulpen en andere huishoudelijke artikelen op enthousiaste wijze gepresenteerd. Programma’s als ‘Amazing Discoveries’ met Mike Levey groeiden uit tot een cultureel fenomeen en werden veelvuldig geparodieerd.
Eerdere faillissementen en toekomstperspectief
Het is niet de eerste keer dat Tel Sell failliet gaat. In 2008 ging het bedrijf ook al ten onder, waarna een doorstart volgde. Na de overname door het Oostenrijkse Mediashop in 2018 keerden de verkoopactiviteiten terug, onder meer via televisie, een webwinkel, callcenter en platforms als Bol en Amazon.
De curator onderzoekt momenteel of een doorstart van de Nederlandse activiteiten mogelijk is. Die kans wordt echter klein geacht vanwege de sterke afhankelijkheid van de moederorganisatie. Tegelijkertijd biedt de merknaam Tel Sell mogelijk nog kansen, aangezien die in Nederland een aanzienlijk grotere bekendheid heeft dan de naam Mediashop.