HomeNieuwsSlechtst Getimede Taks Ooit
'Slechtst getimede taks ooit'

'Slechtst getimede taks ooit'

Door: Spitsnieuws1 jul 2011
Griekenland is op een haar na failliet. De rest van Europa zit nog steeds in een recessie. En uitgerekend nu komt de Europese Commissie met een voorstel om de bijdrage aan Europa te verhogen via een Europees belastingsysteem. "De timing kon niet slechter."
Juist nu iedereen de broekriem aanhaalt en Europa op minder sympathie kan rekenen dan ooit, wil de Europese Commissie een grotere bijdrage van de lidstaten en meer autonomie door een Europees belastingsysteem in voeren, met een heffing op financiële transacties.

De timing kon niet slechter, stelt Sylvester Eijffinger, hoogleraar Europese financiële economie en enige Nederlandse lid van het Monotair Experts Panel. "Op deze manier knijp je de economische groei nog verder af. Alle landen in de EU moeten bezuinigen, zeker in Zuid-Europa. De landen mikken op zo min mogelijk belastingverhogingen, want dat remt de groei van een land. En dan komt de EU met de vraag om meer geld door middel van een belasting."