Van hijskranen tot caféstoelen of potjes vitaminen. Inboedels van failliete bedrijven worden meestal verkocht door online veilinghuizen.
Die doen het dan ook goed in deze economisch zware tijden.
Het recordaantal faillissementen in 2013 (10 procent meer dan het jaar ervoor) bleef bij BVA Auctions niet onopgemerkt. Ze veilden vooral veel winkelvoorraden, zegt commercieel directeur Rob Meijer. De afgelopen 2 jaar zagen ze ook veel boedels van bouwbedrijven voorbij komen. Voor dit jaar verwacht Meijer ook nog veel faillissementen. "Het duurt nog wel even voordat het bijvoorbeeld weer goed gaat in de bouw."
Zo klein mogelijk
De online veilinghuizen krijgen van een curator, die een faillissement afhandelt, opdracht om een inboedel te veilen. "De inboedel wordt opgedeeld in zo klein mogelijke stukken. Dat brengt het meest op. Iedereen kan op internet meedingen. Dat is transparant en eerlijk." De opbrengst gaat naar de curator, die daar de schuldeisers van betaalt. Het veilinghuis houdt een percentage.
Frank Oosterbeek van online veilinghuis DaanAuctions heeft niet direct gevoeld dat er vorig jaar zo veel bedrijven failliet gingen (ruim 12.000). "De vraag is of er ook meer activa te verkopen waren. Soms is het een 'leeg' faillissement, dan is er niets te verkopen." DaanAuctions groeit ieder jaar, zegt Oosterbeek.