HomeNieuwsGeen Uitspraak In Zaak Tussen Memid En Utrecht
Geen uitspraak in zaak tussen Memid en Utrecht

Geen uitspraak in zaak tussen Memid en Utrecht

Door: DNU.nu22 feb 2011
De uitspraak in de rechtszaak die Memid Investment BV heeft aangespannen tegen de gemeente Utrecht is met zes weken verdaagd. Woensdag zou het geplaagde bedrijf van bouwer en ontwikkelaar Joop Leliveld uitsluitsel krijgen over de geldigheid van de claim die hij zegt te hebben op Utrecht.
Lelivelds bouwbedrijf Midreth is inmiddels failliet. De curatoren onderzoeken nog of investeringsvehikel Memid op het droge is of dat er zoveel banden zijn met de bouwtak dat de eigendommen van Memid in het faillissement moeten worden betrokken.

Leliveld is via Memid eigenaar van stadion Galgenwaard. Hij leende in 2003 een bedrag van 25 miljoen euro van Utrecht om de thuishaven van FC Utrecht, die hij destijds in opdracht van de club verbouwde, te kunnen kopen. De koop was nodig om FC Utrecht van een zekere ondergang te redden.

De verkoop aan Memid was destijds logisch omdat het bedrijf in 2000 een deal sloot met Utrecht rond de verbouw van het stadion en het ontwikkelen van kantoren en een luxe woontoren.