Naar de inhoud
HomeNieuwsFietsenconcern Accell Failliet 350 Banen Op De Tocht Curatoren Zoeken Doorstart
Fietsenconcern Accell failliet: 350 banen op de tocht, curatoren zoeken doorstart

Fietsenconcern Accell failliet: 350 banen op de tocht, curatoren zoeken doorstart

Door: Faillissementsdossier12 aug 2026
De rechtbank in Amsterdam heeft fietsenfabrikant Accell, het bedrijf achter merken als Batavus, Sparta, Koga en Babboe, failliet verklaard. Curatoren Thijs Hekman en Erik Schuurs proberen de onderneming voorlopig draaiende te houden en onderzoeken de mogelijkheden voor een doorstart.

Het faillissement van Accell treft een van de bekendste namen in de Nederlandse fietsindustrie. De rechtbank in Amsterdam sprak de faillissementen uit van de Nederlandse Accell-vennootschappen, nadat het bedrijf vorige week al surseance van betaling had verkregen. Lopende kosten konden niet langer worden voldaan, en pogingen om een nieuwe eigenaar te vinden liepen stuk. De in Singapore gevestigde investeringsmaatschappij Dutech Holdings leek aanvankelijk de overnemer te worden, maar een deal bleef uiteindelijk uit.

Van coronahausse naar onverkoopbare voorraden

De financiële neergang van Accell heeft meerdere oorzaken. Tijdens de coronapandemie steeg de vraag naar fietsen sterk, maar logistieke problemen wereldwijd maakten het lastig om tijdig aan onderdelen te komen. Toen de vraag daarna terugliep, bleef het concern achter met grote onverkochte voorraden. Daar kwamen andere tegenslagen bij, waaronder een omvangrijke terugroepactie van Babboe-bakfietsen.

In 2022 werd Accell overgenomen door een groep investeerders onder leiding van het Amerikaanse KKR, nadat het concern in 2020 van de beurs was gehaald. In 2024 werden de schulden met veertig procent verlaagd via een akkoord met aandeelhouders en financiers, waarbij het eigendom van het bedrijf overging op de schuldeisers. Begin dit jaar volgde een grondige operationele reorganisatie en werden nieuwe afspraken gemaakt met schuldeisers, maar een structurele oplossing bleef uit. Gesprekken over overnames en fusies leverden geen levensvatbaar resultaat op.

Complexe Europese situatie

Het faillissement beperkt zich niet tot Nederland. Curatoren wijzen op een complexe situatie binnen de bredere Europese Accell-groep, waarbij vennootschappen in verschillende landen operationeel en financieel van elkaar afhankelijk zijn. De fabriek in Hongarije ligt inmiddels stil, en in meerdere landen worden lokale insolventieprocedures geopend. De curatoren onderzoeken in hoeverre buitenlandse Accell-entiteiten bij een eventuele verkoop of doorstart kunnen worden betrokken.

Gevolgen voor personeel en dealers

Vakbond CNV reageerde teleurgesteld op het faillissement. Ongeveer 350 medewerkers op de Nederlandse vestigingen worden direct geraakt. Accell is actief op locaties in Amsterdam, Heerenveen en Apeldoorn.

  • Amsterdam: hoofdkantoor en operationele activiteiten
  • Heerenveen: productie- en distributielocatie
  • Apeldoorn: vestiging betrokken bij het faillissement

CNV-onderhandelaar Nicole Engmann-van Eijbergen gaf aan dat de vakbond hoopt op een doorstart, maar erkende dat de internationale complicaties het proces bemoeilijken. De curatoren zoeken ook contact met de belangrijkste leveranciers en onderzoeken of de leveringen aan dealers op korte termijn kunnen worden hervat. Grote toeleveranciers van elektrische systemen, waaronder Bosch en Shimano, hebben volgens betrokkenen toegezegd garanties te blijven verlenen op hun componenten — een voorwaarde die als essentieel wordt beschouwd voor de continuïteit van de fietsmerken.

Volg faillissementen gratis
Registreer en ontvang meldingen bij nieuwe publicaties
Gratis aanmelden