Actuele informatie over faillissementen en surseances

 

Golfbanen hebben het moeilijk, The Fox Venlo failliet

Bron: Limburger.nl   |  7 juli 2026
Een opvallend faillissement afgelopen week in Limburg: golfbaan The Fox Golf in Venlo. De 18-holes golfbaan op landgoed Zaarderheiken was nog in aanleg, maar volgens de summiere beschikbare informatie verkeerde de beherende stichting al sinds april in financiële problemen.
Gerelateerde dossiers:

De geplande verkoop van het erfpachtrecht mislukte waarna schuldeisers het faillissement aanvroegen. Wat er verder gebeurt met het terrein is onduidelijk.
Een failliete golfbaan is geen uitzondering, zo blijkt uit een kort onderzoekje. Volgens de website Greeninside gingen er sinds 2020 meer dan honderd golfbanen in Europa over de kop, waarvan ruim 60 in het Verenigd Koninkrijk. Dichterbij viel het doek dit jaar voor het bekende Golf de Durbuy en Millennium Golf in Beringe, beide in België. Vorig jaar kwam in eigen provincie de kleinschalige golfclub Land van Thorn in problemen en bracht een overname redding.

Lees het volledige artikel

Meer nieuws over dit onderwerp

Volg het laatste nieuws en insolventies via Twitter
Volg het laatste nieuws en insolventies via Facebook
  • Binq Media B.V., Media Park, Locatie Heideheuvel H1, Mart Smeetslaan 1, 1217 ZE Hilversum, Nederland