Actuele informatie over faillissementen en surseances

 

De Pizzabakkers vrezen faillissement door langdurige sluiting na reeks explosies

Von:
FaillissementsDossier.nl
  |  16 Oktober 2025
De Amsterdamse pizzaketen De Pizzabakkers dreigt binnen enkele weken failliet te gaan als de gedwongen sluiting van vier filialen niet snel wordt opgeheven. Dat bleek woensdag tijdens een zitting bij de bestuursrechter in Amsterdam, waar de eigenaren de maatregel van de gemeente aanvechten. De restaurants moesten dicht nadat er in augustus en september meerdere explosies plaatsvonden bij vestigingen van de keten.

Explosies en sluitingen

In korte tijd waren er aanslagen of pogingen daartoe bij vestigingen aan de Overtoom en de Plantage Kerklaan, locaties die in eigendom zijn van de oprichters van De Pizzabakkers. Ook een filiaal aan de Haarlemmerdijk werd getroffen door de gevolgen van de incidenten. Uit voorzorg besloot de gemeente bovendien een vierde restaurant te sluiten, hoewel daar geen explosie plaatsvond.

De sluitingen werden half september door de burgemeester opgelegd "in het belang van de openbare orde en veiligheid" en gelden voorlopig tot 12 maart volgend jaar. De onderneming stelt echter dat zo’n termijn "dodelijk" is voor de bedrijfsvoering. Volgens de advocaat van de keten lopen de verliezen inmiddels in de tienduizenden euro’s per week op.

‘Het water staat aan de lippen’

"Het water staat ons aan de lippen," zei de advocaat van De Pizzabakkers in de rechtszaal. De keten, die in totaal 36 vestigingen heeft in Nederland – waarvan negen in Amsterdam – vreest dat personeel ontslagen moet worden en verzekeringen niet uitkeren zolang de deuren gesloten blijven. De eigenaren hopen dat ten minste één filiaal snel mag heropenen, zodat de schade kan worden beperkt en de bedrijfsvoering deels kan worden hervat.

Dilemma voor de gemeente

De gemeente Amsterdam spreekt van een "ingewikkeld dilemma". Volgens een woordvoerder is de centrale vraag of er nog sprake is van een groot gevaar voor de openbare orde. De politie schat het risico op nieuwe incidenten momenteel nog als "zeer hoog" in.

Toch benadrukt de gemeente dat de periode van zes maanden niet vaststaat. "Er wordt voortdurend getoetst hoe de dreiging zich ontwikkelt," aldus de gemeente. "Als de veiligheidssituatie verbetert, kan de sluiting eerder worden opgeheven."

Onverklaarbare doelwitten

Waarom De Pizzabakkers het doelwit is van het geweld, blijft vooralsnog onduidelijk. Volgens de advocaat lijkt het er echter op dat de aanslagplegers precies bereiken wat zij willen: de gedwongen sluiting van de restaurants.

De rechter doet naar verwachting volgende week een voorlopige uitspraak over het verzoek van de pizzaketen om de sluitingen ongedaan te maken.

Mehr Neuigkeiten zu Insolvenzen
Nieuwe faillissementen van 15 oktober 2025 Van de redactie | Mittwoch 15 Oktober 2025
Faillissement Organic Nutrition Centre Ysselsteyn Omroep Venray | Mittwoch 15 Oktober 2025
Faillissement voor premium keukenstudio wonen360 | Mittwoch 15 Oktober 2025
Faillissement voor Elvy Fashion B.V. uit Lijnden Fashion United | Mittwoch 15 Oktober 2025

Die neuesten Entwicklungen und Insolvenzen über Twitter verfolgen
Die neuesten Entwicklungen und Insolvenzen über Facebook verfolgen
  • Binq Media B.V., Media Park, Locatie Heideheuvel H1, Mart Smeetslaan 1, 1217 ZE Hilversum, Niederlande