Procédures collectives et ventes aux enchères

 

Sieradenwinkel Claire’s Nederland failliet, winkels voorlopig open

Par:
FaillissementsDossier.nl
  |  20 août 2025
De Nederlandse tak van de sieradenketen Claire’s is dinsdag door de rechtbank in Amsterdam failliet verklaard. De Amerikaanse onderneming kampte al langere tijd met financiële problemen, die onder meer werden veroorzaakt door stevige concurrentie, oplopende schulden en invoerheffingen vanuit de Verenigde Staten.

Negen vestigingen in Nederland

In totaal heeft Claire’s negen winkels in Nederland, onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Alkmaar, Arnhem, Leiden, Almere en Roosendaal. Volgens curator Frans Crul blijven de filialen voorlopig open, terwijl hij de komende dagen de financiële situatie verder in kaart brengt. Bij de Nederlandse tak werken zo’n 45 medewerkers, wier toekomst voorlopig onzeker blijft.

Internationale problemen

Het faillissement in Nederland staat niet op zichzelf. Eerder vroeg Claire’s al faillissement aan in België en werd in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk uitstel van betaling aangevraagd. De problemen van het moederbedrijf drukken daarmee duidelijk op de Europese takken.

Van tienerfavoriet tot schuldenlast

Claire’s werd in 1974 opgericht en groeide uit tot een internationale keten met ruim 2.700 winkels verspreid over Noord-Amerika en Europa. De formule richt zich vooral op meisjes en jonge vrouwen, doorgaans tussen de drie en achttien jaar. Naast sieraden biedt de winkel ook cosmetica en diverse accessoires aan.

Voor veel tienermeisjes was Claire’s jarenlang een geliefde plek om betaalbare sieraden en trendy hebbedingen te kopen. Het faillissement van de Nederlandse tak betekent dat dit beeld op losse schroeven komt te staan, al houden de winkels voorlopig nog hun deuren geopend.

Plus d'actualités sur ce sujet
Plus d'actualités sur les procédures collectives
Faillissement loonwerker blijft van kracht groentennieuws | mardi 21 octobre 2025
Failliet per provincie week 42 - 2025 Van de redactie | lundi 20 octobre 2025

Suivre les dernières actualités et procédures collectives via Twitter
Suivre les dernières actualités et procédures collectives via Facebook
  • Binq Media B.V., Media Park, Locatie Heideheuvel H1, Mart Smeetslaan 1, 1217 ZE Hilversum, Pays-Bas